Tango w Polsce


2 marca 2018 - Audycja Pod-różna - Program trzeci Polskiego Radia


Magdalena opowie o Argentynie, Kolumbii i projekcie Tango polaco na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia  w audycji Pod-różna


Magdalena była gościem Łukasza Karusta

Tango w Polsce


24 września 2017 - Muzyka Nocą - Program pierwszy Polskiego Radia


Magdalena opowie o projekcie Tango polaco na antenie Programu pierwszego Polskiego Radia


Magdalena była gościem Izabeli Żukowskiej

Tango Polaco - TVP Polonia


4 września 2017 - Halo Polonia - TVP Polonia - Premiera Chryzantem złocistych po hiszpańsku - Crisantemos Dorados


4 września w programie Halo Polonia (TVP Polonia) premiera Chryzantem Złocistych po hiszpańsku - Crisantemos Dorados - kojene tango z  płyty TANGO POLACO. Wywiad od minuty 18'

Grechuta po hiszapńsku w rytmie flamenco


30 sierpnia 2017 - Gość w Trójce - Grechuta po hiszpańsku w rytmie flamenco - Program 3 Polskiego Radia


Magdalena Lechowska opowiada o Kolumbii i skąd pomysł na przetłumaczenie utworów Marka Grechuty na hiszpański!

Tango Polaco - Tango w Polsce

29 sierpnia 2017 - Entosystem - Magdalena Lechowska odkrywa polskie tango dla świata


Magdalena Lechowska, polska wokalistka o latynoskiej duszy, w swojej twórczości zawsze próbuje łączyć dwa światy - południowoamerykański i polski. Stąd pomysł na projekt "Tango Polaco", czyli polskie tango po hiszpańsku. W ramach projektu powstają nowe interpretacje najwybitniejszych utworów wywodzących się z ponad stuletniej tradycji polskiego tanga. Nowe aranżacje łączą elementy jazzu, muzyki elektronicznej i tradycyjnego brzmienia tanga.

Tango w Polsce - Tango en Polonia4 sierpnia 2017 - Nasze Miasto Szamotuły - Tango w wirydarzu


W klimatycznej przestrzeni wirydarzu dawnego kla­sztoru przy kościele św. Krzyża usłyszeliśmy Trio Tan­gu­edia „Noche de tango” - przejmujące i nostalgiczne tango.

Noche de Tango Tarasy Sztuki Kielce


23 lipca 2017 Echo Dnia - W Kielcach jak w Argentynie. Zmysłowe Tarasy Sztuki oglądały tłumy


Noche De Tango, czyli wyjątkowe połączenie lirycznej gry na skrzypcach, rytmicznego akordeonu, temperamentnego śpiewu i tańca - to propozycja Tarasów Sztuki , które odbyły się w niedzielę, 23 lipca przed Kieleckim Centrum Kultury. Widowisko cieszyło się wielkim zainteresowaniem - było mnóstwo ludzi.

Tango w Polsce


3 lipca 2017 Muzyczna Jedynka - Premiera Singla Już Nigdy płyty Tango Polaco


3 lipca na antenie Programu pierwszego Polskiego Radia odbyła się premiera singla JUŻ NIGDY płyty TANGO POLACO


Magdalena była gościem Zbigniewa Krajewskiego

Magdalena Lechowska - Conrado Moreno RDC


Magdalena Lechowska opowiada o Kolumbii, swoim życiu, pasji i tłumaczeniu utworów Marka Grechuty na język hiszpański

Wywiad z 2 czerwca 2017r.

Magdalena Lechowska - Kolumbia


Magdalena Lechowska opowiada o Kolumbii, swoim życiu, pasji i o mrówkach dupiastych! 
Wywiad zrobiony w Starej Remizie we Włocławku podczas deseru z kulturą kolumbijską
Wywiad z 12 maja 2017r.

Magdalena Lechowska - Polskie Radio PiK


Magdalena Lechowska opowiada o Kolumbii w Audycji Marcina Pośpiecha - Pod-różna
Wywiad z 18 marca 2017r.

Magdalena Lechowska - Polskie Radio PiK

 

Magdalena Lechowska i jej muzyka latynoska z płyty "Raíces"
Wywiad z 18 grudnia 2016r.

Magdalena Lechowska - Jedynka Polskie RadioMagdalena Lechowska i jej muzyka latynoska z płyty "Raíces"
Wywiad z 24 lipca 2016r.
Prowadzi Izabela Żukowska

Magdalena Lechowska - Krakowskie Tango
Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia relacji z koncertu Wieczór z Tangiem argentyńskim i Polskim który odbył się w Żydowskim Muzeum Galicja 14 lutego 2016r. Zdjęcia  Ada Kopeć-Pawlikowska

Magdalena Lechowska Aire Andaluz TVP3 KrakowZapraszamy do oglądania programu Nowy Dzień z Telewizją Kraków na natenie TVP 3 Kraków. Wraz z Aire Andaluz wystąpi Magdalena, opowie o swojej płycie i zaśpiewa Dni których nie znamy Marka Grechuty po hiszpańsku i w rytmie flamenco!

Magdalena Lechowska Strefa Kultury TVP3 Opole


Zapraszamy do oglądania programu Strefa Kultury TVP3 Opole. Magdalena opowie o koncercie Noche de tango, który miał miejsce w Sali Koncertowej Filharmonii Opolskiej 7 lutego 2016t. 

Magdalena Lechowska - Stary Klasztor Wroclaw
Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia relacji z koncertu Noche de Tango w Starym Klasztorze we Wrocławiu, który odbył się 24 stycznia 2016r. 

Magdalena Lechowska - Kulturalni.pl TVPZapraszamy do oglądania programu Kulturalni.Pl TVP Polonia o godzinie 16:00. Magdalena opowie o swojej płycie i zaśpiewa Dni których nie znamy Marka Grechuty po hiszpańsku i w rytmie flamenco!

Magdalena Lechowska - Los Kowalski

 

Magdalena Lechowska i jej muzyka latynoska z płyty "Raíces"
Wywiad poprowadził Cesar Puebla
 

Magdalena Lechowska - Gazeta KrakowskaZapraszamy do przeczytania rozmowy z Magdaleną Lechowską, czyli krakowianką o latynoszkiej duszy. "Czy Polakom spodobałoby się, gdybym śpiewała latynoskie serenady pod ich oknami? - zastanawia się Magdalena Lechowska, solistka grupy Aire Andaluz z Krakowa."
Rowowę przeprowadziła Monika Jagiełło
 

Magdalena Lechowska Polska Viva


POLSKA VIVA - wydanie listopadowe 2014

Polska Viva, to pierwszy miesięcznik o Polsce po hiszpańsku!
Polecamy artykuł o premierze płyty RAICES:"Magdalena Lechowska i "Raices" - hiszpańska płyta nagrana w Polsce

Magdalena Lechowska SACM

SACM - Sociedad de Autores y Compositores de Mexico
Enero 2014
15 stycznia obchodzony był dzień kompozytora meksykańskiego... Jedna z moich ulubionych pieśni to "Volver, Volver" dzieło genialnego Fernando Maldonado... muzyka meksykańska w wyjątkowy sposób uwypukla skrajne emocje, jak tęsknota i ból... ... ¡Qué viva México! 
Spółka Autorów i Kompozytorów Meksykańskich udostępniła moje nagranie "Volver, Volver" meksykańskiego kompozytora Fernando Z. Maldonado wraz z dopiskiem:
"La música mexicana dándole vuelta al mundo. Talento polaco en la voz y composición del maestro potosino Fernando Zenaido Maldonado Rivera..." (Muzyka meksykańska okrążyła świat. Polski Talent w głosie i kompozycji mistrza Fernando Zenaido Maldonado Rivera)

Magdalena Lechowska śpiew flamenco

"Urodziła się w Krakowie, ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie i kulturę iberoamerykańską. Po występie w "Mam Talent" została nazwana "Polską Cesarią Evorą" - rozmawiamy z Magdaleną Lechowską.
Magdalena śpiewa flamenco, tango i szeroko pojętą muzykę latynoską. Na artystkę zwracaliśmy uwagę już jakiś czas temu, teraz wywołaliśmy Magdę do tablicy :) O debiutanckiej płycie, Kolumbii, Polakach otwartych na world music mówi nam w wywiadzie dla Etnosystem.pl."

Magdalena Lechowska śpiew flamenco


"Nazywana "polską Cesárią Évorą" wokalistka Magdalena Lechowska, półfinalistka czwartej edycji "Mam talent", pracuje nad debiutanckim albumem "Raices". Wydawnictwo zapowiadane jest jako "muzyczna podróż" przez bogactwo folkloru iszpańskojęzycznego. Na jednym albumie znajdą się melodie i rytmy geograficznie odległe lecz emocjonalnie bliskie sobie: począwszy od namiętnego flamenco, poprzez nastrojowe kubańskie bolera, przeszywającą meksykańską ranczerę, tętniącą życiem kolumbijską kumbię i nostalgiczne tango argentyńskie. Sporą niespodzianką będą niekonwencjonalne interpretacje ponadczasowych polskich piosenek w nowych aranżacjach wykonywane w języku hiszpańskim."

Magdalena Lechowska śpiew flamenco


CHAVELA VARGAS OFFICIAL


Intrepretacja pieśni "La llorona" w wykonaniu Magdaleny Lechowskiej i Adama Hliniaka została umieszczona na oficjalnym profilu Chaveli Vargas:
"La cantante Magdalena Lechowska (Polonia) hace homenaje a Chavela Vargas, en su último disco, interpretando "La Llorona".
(Wokalistka Magdalena Lechowska (Polska) oddaje hołd Chaveli Vargas w swojej ostatniej płycie, wykonując "La llorona").

Magdalena Lechowska śpiew flamenco

ETNOSYSTEM


"Czy Magdalena Lechowska jest Kolumbijką o polskich korzeniach czy odwrotnie? Pochodzi z Krakowa, ale dorastała w Kolumbii, gdzie spędziła 12 lat. Ten czas wzbogacił ją przede wszystkim o muzykę - dziś śpiewa flamenco, tango i muzykę latynoską. Właśnie przygotowuje się do wydania solowej płyty.
Magdę znają miłośnicy telewizyjnych talent-show - artystka doszła do półfinału 4. edycji programu "Mam Talent!" (pamiętacie określenie "polska Cesaria Evora"?). Poza zmysłem muzycznym artystka ma też talent do opowiadania przez obraz - w tym roku ukończyła 52-minutowy film dokumentalny o Kolumbii, który został objęty patronatem honorowym Ambasady Kolumbii w Polsce.
Aktualnie Magdalena Lechowska pracuje nad nową płytą. Materiał z niej ma być powrotem do korzeni, rdzennych brzmień i rytmów gorącej Hiszpanii oraz egzotycznej Ameryki Łacińskiej. - Trochę na przekór wszechobecnej tendencji do fuzji w muzyce, płyta ukaże w tradycyjnej formie bogactwo folkloru świata hiszpańskojęzycznego - mówi nam artystka - Na płycie znajdą się niekonwencjonalne interpretacje ponadczasowych polskich piosenek: "Ocalić od zapomnienia" Marka Grechuty w oryginalnej wersji flamenco oraz "Nigdy więcej" Piotra Szczepanika podszyte wyrazistym rytmem tanga. Oba utwory zostały przetłumaczone oraz wykonane w języku hiszpańskim - dodaje. Pierwszych dźwięków z albumu posłuchacie dziś u nas. A na Magdalenę Lechowską warto mieć oko - na płyte czekamy z niecierpliwością."

Magdalena Lechowska śpiew flamenco

COLOMBIA EN ESPAÑA:


"Nació en Cracovia (Polonia), pero se crió en Colombia absorbiendo desde temprana edad los ritmos y las melodías característicos de la cultura iberoamericana. Su larga estadía en América del Sur dejó una huella imborrable en su vida y sus gustos musicales. Su pasión siempre fué la música, y la gran variedad de ritmos y sonidos que la rodeaban día a día fueron una valiosa fuente de inspiración e influyeron marcadamente en su interés por la música latina, el flamenco y el tango. De pequeña aprendió a tocar el violín con su padre - Andrzej Lechowski. Formó parte de diferentes orquestas de cámara y tuvo numerosas presentaciones en diferentes ciudades de Colombia. Al regresar a Polonia descubrió su pasión por el canto, expresando así la nostalgia y la añoranza por la tierra de su infancia. Es la única cantante polaca que tiene en su repertorio géneros musicales como el flamenco, el tango argentino, la salsa, la ranchera mexicana, el bolero, la cumbia y la música andina."

Magdalena Lechowska tango

KURIER POŁUDNIOWY


"W Grójeckim Domu Kultury królowało przed kilkoma dniami argentyńskie tango. W kolejnym z cyklu wieczorów narodowych, przenieśliśmy się w mroczne, nasiąknięte emocjami i uczuciami zaułki Buenos Aires. Wystąpił zespół Sentido del Tango. Muzycy wystąpili w sześcioosobowym składzie: Gabriela Machowska - Kopietz - fortepian, Piotr Kopietz - bandoneon i akordina, Mateusz Szemraj - gitara, oraz gościnnie zaśpiewała Magdalena Lechowska. Natomiast w rytmie argentyńskiego tanga rozpalali w nas krew przepięknym tańcem Justyna Jędrzejewska i Andrzej Bernaś.
Jak jednak można było zostać obojętnym, gdy ze sceny płynęły dźwięki słynnych utworów: Oblivion czy Libertanga - twórcy tych gorących rytmów Nuevo - Astora Piazzolli. Usłyszeliśmy także tango „Por una cabeza”, znane z filmu: „Zapach kobiety”. W argentyńskie kompozycje, na moment wdarły się polskie przeboje - „Ta ostatnia niedziela” i „Umówiłem się z nią na dziewiątą”. Czar tanga podkreślała swą niezwykłą interpretacją tych znanych melodii Magdalena Lechowska. Nic dziwnego, że zachwycona publiczność nie chciała się pogodzić z zakończeniem wieczoru. Nastroje uspokoił trochę dyr. GOK Grzegorz Rejer, który zapowiedział, że Sentido del Tango będzie gościć w Grójcu zapewne jeszcze nie raz."

Aire Andaluz Grechuta Festiwal

W KRAKOWIE


"Na scenie kina Kijów odbył się koncert laureatów 5. edycji Grechuta Festival.
Jury pod przewodnictwem Danuty Grechuty wybrało spośród 16 zespołów i solistów z całej Polski finałową trójkę. Nie przyznano pierwszej nagrody, natomiast 2. miejsce ex aequo zajęły Aire Andaluz ze swoją interpretacją w stylu flamenco oraz Ada Bujak (...)"

Aire Andaluz Grechuta Festiwal

GAZETA KRAKÓW


" (...) To intrygujące, jak twórczość Grechuty potrafi łączyć artystów o różnych stylistykach i temperamentach. Kiedyś, jak pamiętam, jego piosenki śpiewały dzieci kwiaty i młodzież oazowa, zetemesowcy i eskaesowcy, rockmani i mieszkańcy krainy łagodności. W tej kwestii nic się nie zmieniło, piosenki te żyją nadal i wcale nie trzeba ich - co zgodnie podkreślali festiwalowi konferansjerzy - ocalać od zapomnienia. Im to bowiem nie grozi. Najlepszym dowodem okazał się tegoroczny konkurs. Jury, pod wodzą Danuty Grechutowej, wprawdzie pierwszej nagrody nie przyznało, ale wynika to nie z jego niskiego, ale wyrównanego poziomu. Dwiema drugimi nagrodami uhonorowano krakowian: Adę Bujak oraz zespół Aire Andaluz. Ada Bujak, studentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego krakowskiej Akademii Muzycznej, na co dzień związana jest z Lochem Camelot oraz Capellą Cracoviensis, gdzie specjalizuje się w pieśni barokowej, zaś grupa Aire Andaluz to zespół... flamenco, który publiczność - i jurorów - oczarował hiszpańsko-polską wersją "Ocalić od zapomnienia". Notabene Marek Grechuta nagrał przed laty,z okazji festiwalu na Kubie,"Godzinę miłowania" w tym właśnie języku i ze wzmocnioną sekcją perkusyjną(...)."

Aire Andaluz

DZIENNIK POLSKI


"Krakowianie Ada Bujak oraz zespół Aire Andaluz z solistką Magdaleną Lechowską zdobyli ex aequo II nagrody (I nie przyznano) w konkursie na interpretacje piosenek Marka Grechuty w ramach Grechuta Festival 2011.
Laureaci oraz goście wystąpili w trzygodzinnym koncercie w piątkowy wieczór w kinie Kijów.Centrum. Ponadto 5-osobowe jury - z przewodniczącą Danutą Grechutą i m.in. Pawłem Piątkiem, ostatnim szefem muzycznym Grupy Anawa - doceniło Monikę Kowalczyk ze Świdnika - III nagroda oraz chór Fermata z Kielc, Angela Gaber Trio z Sanoka i Maja Olenderek Ensemble z Warszawy - wyróżnienia.
W konkursie wystąpiło 16 solistów i zespołów.
Ada Bujak zgłosiła się do konkursu spontanicznie. Wielką fanką Grechuty jest od lat, jeszcze będąc w szkole podstawowej kupiła sobie jego kasetę "Złote przeboje", odkrywając urodę piosenek, których szybko nauczyła się na pamięć. (...)
Z kolei obchodzący w tym roku swe 10-lecie zespół Aire Andaluz, który specjalizuje się we flamenco, obawiał się, czy nie za bardzo ingeruje w stylistykę marka Grechuty.
- Baliśmy się, czy aby nie zbyt odważnie, zbyt eksperymentalnie potraktowaliśmy piosenki "Ocalić od zapomnienia" oraz "Na szarość naszych nocy", okazało się, że nasze propozycje się spodobały - powiedział nam Krzysztof Hliniak, tancerz i kierownik zespołu.Dodajmy, że wokalistka tej grupy Magdalena Lechowska to córka niegdysiejszego skrzypka zespołu Old Metropolitan Band Andrzeja Lechowskiego, który potem wyjechał do Kolumbii; stąd jej znajomość hiszpańskiego i temperament, którego nie brakowało jako muzykowi i ojcu." 
.
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW