CUMBIA KOLUMBIJSKA

Cumbia Kolumbijska - Magdalena Lechowska


Cumbia to nie tylko rytm, taniec i muzyka, to jeden z najbardziej reprezentatywnych przejawów kultury kolumbijskiej. Cumbia narodziła się w regionie Morza Karaibskiego, gdzie powstał największy tygiel ras: zamieszkiwały go plemiona indiańskie, tu przybywali afrykańscy niewolnicy i tu roiło się od przybyszy z Hiszpanii. W niespotykany sposób ten unikatowy gatunek muzyczny łączy wpływy hiszpańskie, indiańskie i afrykańskie. Z Afryki pochodzą rytmiczne uderzenia bębnów, zmysłowe i zalotne ruchy bioder, Europejczycy dodali charakterystyczny strój a tutejsi Indianie wnieśli delikatne brzmienie fletu i gaity. Podczas koncertu usłyszeć będzie można najbardziej reprezentacyjne melodie folkloru kolumbijskiego!

Zespół tworzy wyśmienita 4 osobowa grupa bębniarska pod kierownictwem genialnego Marka Rajssa "SMOK". Ten renomowany polski perkusista, kompozytor i aranżer muzyki do spektakli teatralnych kształcił się u rodowitych południowoamerykańskich muzyków. Współpracował między innymi z formacjami Big Band Adama Sztaby, Big Band Tomka Szymusia, Rudi Schubert i Wały Jagiellońskie.

Smok wraz z wokalistką Magdaleną Lechowska, polką o latynoskiej duszy, tworzy jedyny projekt Cumbii Kolumbijskiej w Polsce, przybliżając dalekie i egzotyczne rytmy z folkloru afro-kolumbijskiego! Potężny i charyzmatyczny głos Magdaleny połączony z jej wyczuciem muzycznym przeniesie słuchaczy na gorące plaże wybrzeża karaibskiego! Jej interpretacja tradycyjnej cumbii "El pescador" na Youtube spotkała się z wielkim uznaniem latynoskich słuchaczy, którzy pozostają pod ogromnym wrażeniem autentyczności jej brzmienia!

(koncerty muzyki latynoskiej, latin music, polka śpiewająca muzykę latynoską, taniec latynoski, najlepsza muzyka latynoska w Polsce, Bomba Latina, Latin music in Poland, Muzyka Kolumbijska, Kolumbia, Shakira, Cumbia, Smok

Kontakt: Magdalena Lechowska (515191527)

WIDEO - El Pescador

WIDEO - Yo me llamo Cumbia

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW