śpiew flamenco, śpiew latin

Magdalena Lechowska to Polka o latynoskiej duszy! 

 

Urodzona w Krakowie, ale wychowana w egzotycznej Kolumbii, gdzie chłonęła od najmłodszych lat rytmy, melodie i kulturę iberoamerykańską.


Dzięki swoim południowoamerykańskim korzeniom, Magdalena to jedyna polska wokalistka śpiewająca flamenco, tango i muzykę latynoską oddając ich autentyczne i wyjątkowe brzmienie!

To jedyna Polska wokalistka mająca w swoim repertuarze takie gatunki muzyczne jak flamenco, tango argentyńskie, salsę, rancherę meksykańską, bolera, kumbię i muzykę andyjską. 

Ponadto, to pierwsza i jedyna Polska wokalistka, która tłumaczy polskie piosenki na język hiszpański oraz hiszpańskie i latynoskie melodie na język polski!

Wieloletni pobyt w Ameryce Południowej pozostawił niezatarty ślad w jej życiu i zainteresowaniach muzycznych. Jej pasją od zawsze była muzyka, a bogactwo rytmów i brzmień z jakimi miała styczność na co dzień było bezcennym źródłem muzycznej inspiracji. 

Wywarło ogromny wpływ na jej zainteresowania muzyką latynoską, flamenco, czy tangiem.

W dzieciństwie uczyła się gry na skrzypcach u boku swojego ojca - Andrzeja Lechowskiego. W dorobku artystycznym ma występy jako skrzypaczka w licznych orkiestrach kameralnych w Kolumbii. Po powrocie do Polski odkryła pasję do śpiewu, wyrażając w ten sposób nostalgię i tęsknotę za krajem swojego dzieciństwa.
(muzyka latynoska, zespół latino, latin music, muzyka kubańska)

FLAMENCO

Magdalena Lechowska - śpiew flamenco


Umiejętności w śpiewie flamenco uczyła się w Granadzie w Szkole "Carmen de las cuevas" a w Niemczech u wybitnej cygańskiej pieśniarki Carmen Fernandez. W Polsce brała lekcje u José Antonio Santiago "El Cafelete". Brała udział także w warsztatach śpiewu m.in. z José Parrondo oraz Irene Alvarez. Jej wyczucie i charyzma w śpiewie flamenco zostały wielokrotnie uznane przez jej Hiszpańskich nauczycieli. (śpiew flamenco, flamenco w polsce, cante flamenco, nauka śpiewu
Jej zrozumienie emocjonalnego przekazu w śpiewie flamenco, sprawia, że jako jedyna Polska wokalistka potrafi oddać jego niepowtarzalny andaluzyjski temperament.

Między 2001 a 2017 rokiem była główną wokalistką krakowskiej formaaacji Aire Andaluz. Razem z zespołem wykonywała flamenco, repertuar hiszpański, kubański i meksykański. 

Obecnie współpracuje z formacją POEMA FLAMENCO, którą zaułożyła wraz z tancerkami Kają Będkowska-Klar oraz Wiolą Bednarczyk. Ich ponad 15 letnie doświadczenie, pasja i charyzma sceniczna sprawiają, że publiczność może poczuć prawdziwą magię flamenco na scenie! Wraz z nimi występują niezwykle utalentowani muzycy: Kuba Bachleda na gitarze oraz Łukasz Kurzydło na cajonie.

TANGO

Magdalena Lechowska - Śpiew Tango


W 2005 r. poznała wybitnego fotografa i pianistę Stanisława Markowskiego i u jego boku zaczęła śpiewać tanga argentyńskie. Ma za sobą występy na prestiżowych festiwalach „Puente del Tango" w Krakowie, „Magia Tanga" w Brzegu i wernisażach wystawy fotografii "Tango Argentino" autorstwa Stanisława Markowskiego. 


Współpracowała w z wieloma wybitnymi instrumentalistami takimi jak: Piotr Kopietz (Sentido del Tango) oraz Dominikem Mechlińskim. Obecnie to jedyna w Polsce wokalistka śpiewającą tanga argentyńskie jak rodowita Argentynka.  


Jej silny i temperamentny głos świetnie sprawdza się w interpretacji argentyńskich tang, pieśni flamenco i żywiołowej muzyki latynoskiej. Pod względem interpretacji i umiejętność przekazu emocji sprawia że nie da się jej zaszufladkować, a jej śpiew nie pozostaje nikomu obojętny.


W Polsce kształci się wokalnie u nauczycieli ze stowarzyszenia "Natural Voice Perfection": Sonii Lachowolskiej i Pauliny Kujawskiej. 

WYRÓŻNIENIA

Magdalena Lechowska - Śpiew flamenco

2008r. - "Śpiewać każdy może"
W 2008r. wykonując utwór legendarnej meksykańskiej pieśniarki Chaveli Vargas: "Llorona" z akompaniamentem Adama Hliniaka na gitarze, wygrała kwietniową edycję konkursu "Śpiewać każdy może" w CK Rotunkda w Krakowie.

2010r. - III Edycja "Mam Talent"

W 2010 r. wraz z Adamem Hliniakiem (gitara) akompaniowała Japońskiej tancerce flamenco Akiko Biedroń podczas jej występu w III Edycji Programu "Mam Talent". Pomimo tego, że nie zakwalifikowała się do dalszego etapu, ich występ, a w szczególności mocny śpiew Magdaleny, zrobił duże wrażenie na jurorach.

2011r. - IV Edycja "Mam Talent"
W 2011r., idąc za ciosem, zakwalifikowała się jako solistka do IV Edycji programu „Mam Talent” wykonując pieśń meksykańską z repertuaru jednej z jej ulubionych pieśniarek Chaveli Vargas.

2011 r. - Konkurs na interpretację piosenek z repertuaru Marka Grechuty w ramach Grechuta Festival
Tego samego roku, śpiewając przetłumaczone przez siebie utwory "Na szarość naszych nocy" oraz "Ocalić od zapomnienia", wygrała wraz z zespołem Aire Andaluz konkurs na interpretacje piosenek Marka Grechuty w ramach Grechuta Festival 2011.
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW