POLSKIE TANGO - TANGO POLACO

Magdalena Lechowska - Śpiew Tango

Tango to nie tylko zmysłowy taniec, to także pełna nostalgii muzyka i ekspresyjny śpiew, wyrażający tęsknotę i namiętność! (tango na żywo, muzyka do tańca tanga, tango w polsce, tango w krakowie, 

Duet Tanguedia to połączenie charyzmatycznego śpiewu i lirycznej a zarazem rytmicznej gry na akordeonie. (tango na żywo, muzyka do tanga, tango w polsce, tango w krakowie, polka śpiewająca tango  polskie

Magdalena Lechowska śpiewa tanga od 2005 r. kiedy poznała wybitnego fotografa i pianistę Stanisława Markowskiego. Ma za sobą występy na prestiżowych festiwalach „Puente del Tango" w Krakowie, „Magia Tanga" w Brzegu i wernisażach wystawy fotografii "Tango Argentino" autorstwa Stanisława Markowskiego. W 2015 roku wraz z zespołem występowała podczas uroczystego koncertu finałowego Festiwalu Polskie Tango. Jej silny i temperamentny głos świetnie sprawdza się w interpretacji polskich tang nadając im południowoamerykańską stylistykę. 


Wiesław Ochwat to wybitny instrumentalita absolwent Akademii Muzycznej w Krakówie. Stanisław Słowiński to wyróżniony skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny i multiinstrumentalista(Koncerty tangowe, pokaz Tanga, Tango Argentyńskie w Polsce, śpiew tango, tango argentyńskie) (tango na żywo, muzyka do tańca tanga, tango w polsce, tango w krakowie, śpiew do tanga, polka śpiewająca tango)

Magdalena Lechowska - Tango w Polsce

Repertuar zespołu obejmuje stare polskie tanga z pierwszej połowy XX wieku wielkich kompozytorów jak Jerzy Petersburski, Henryka Warsa oraz wybitnych teściarzy jak Andrzej Włast. 

Zespół gra niezapomniane tanga jak "To ostatnia niedziela", "Już nigdy", "Szkoda Twoich Łez dziewczyno", "Tango Notturno", "Pod modrym niebem Argentyny" oraz zabawne kompozycje jak "Upić się warto" i "U cioci na imieninach". Podczas koncertów można też usłyszeć ciekawe aranżacje polskich tang śpiewane po hiszpańsku (w tłumaczeniu M. Lechowskiej)

Nowoczesne aranżacje starych melodii połączone z interpretacją południowoamerykanską wokalistki daje niezwykłe połączenie!

Kontakt - Magdalena Lechowska (515191527)


WIDEO - "Pod modrym niebem Argentyny" - sł. Andrzej Włast


WIDEO - "Upić się warto" - muz. i  sł. muzyka: Marian Hemar


WIDEO - "Recital Polskich Tang"

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW