TANGO ARGENTYŃSKIE - TANGO ARGENTINO

Magdalena Lechowska - Śpiew Tango


Tango to nie tylko zmysłowy taniec, to także pełna nostalgii muzyka i ekspresyjny śpiew, wyrażający tęsknotę i namiętność! (tango na żywo, muzyka do tańca tanga, tango w polsce, tango w krakowie, śpiew do tanga, polka śpiewająca tango)

Zespół Tanguedia to połączenie charyzmatycznego śpiewu, melodyjnych skrzypiec i  lirycznej a zarazem rytmicznej gry na akordeonie. (tango na żywo, muzyka do tanga, tango w polsce, tango w krakowie, śpiew do tanga, polka śpiewająca tango 

Magdalena Lechowska śpiewa tanga od 2005 r. kiedy poznała wybitnego fotografa i pianistę Stanisława Markowskiego. Ma za sobą występy na prestiżowych festiwalach „Puente del Tango" w Krakowie, „Magia Tanga" w Brzegu i wernisażach wystawy fotografii "Tango Argentino" autorstwa Stanisława Markowskiego. Współpracowała w z wieloma wybitnymi instrumentalistami takimi jak: Piotr Kopietz (Sentido del Tango) oraz Dominikem Mechlińskim. Jej silny i temperamentny głos świetnie sprawdza się w interpretacji argentyńskich tang, obecnie to jedyna w Polsce wokalistka śpiewającą tanga argentyńskie jak rodowita Argentynka.


Wiesław Ochwat to wybitny isntrumentalita absolwent Akademii Muzycznej w Krakówie. Stanisław Słowiński to  wyróżniony skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny i multiinstrumentalista. (Koncerty tangowe, pokaz Tanga, Tango Argentyńskie w Polsce, śpiew tango, tango argentyńskie)D

Magdalena Lechowska - Tango w Polsce


Repertuar zespołu obejmuje tradycyjne tanga argentyńskie, z okresu starej i nowej gwardii, takie jak "La cumparsita", "El choclo", "Por una cabeza", "Volver", "El dia que me quieras", "Milonguita" oraz kompozycje Astora Piazzolli takie jak "Vuelvo al sur" i "Libertango". 

Niesamowite połączenie nostalgicznego brzmienia akordeonu, lirycznych skrzypiec oraz pełnego ekspresji śpiewu sprawia, że słuchacz może przenieść się do magicznych kawiarenek przy Rio de la Plata gdzie urodziło się tango.

Kontakt - Magdalena Lechowska (515191527)


WIDEO - "Volver" - Carlos Gardel


"Milonguita" - Enrique Delfino


WIDEO - "Milonguita" - Enrique Delfino

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW